Ako si vybrať správnu garážovú bránu?

15. januára 2022
  1. Ako si vybrať správnu garážovú bránu?

Prvým bodom pri výbere garážovej brány je, aby spĺňala všetky vaše potreby. Klasická sekcionálna garážová brána je vo všeobecnosti dobrou a spoľahlivou voľbou. Zaberá málo miesta, má dobrú tepelnú izoláciu a ponúka moderný vzhľad. Jedným z najväčších problémov sekcionálnych garážových brán je nedostatok priestoru okolo otvoru. Je dôležité mať dostatok priestoru na inštaláciu smerom k stropu a na oboch stranách.

Oproti tomu dvojkrídlové garážové brány sa montujú do samotného otvoru. Okrem toho sa niekedy používajú aj rolovacie a do boku posuvné sekčné brány.

Do boku posuvné sekčné brány zaberajú v garáži trochu viac miesta, ale môže byť naozaj užitočná, ak garáž nemá samostatný vchod. Ak napríklad v garáži skladujete bicykle, nemusíte garážovú bránu otvárať celú ako pri sekcionálnej bráne, stačí ju otvoriť na vzdialenosť 80 cm.

V každom prípade vám môžem poradiť, že ak chcete novú garážovú bránu, mali by ste si najprv vyžiadať názor odborníka. Osobná konzultácia je rýchla a zvyčajne bezplatná.

 

  1. Ktoré sú chyby a prehliadnutia, ktoré zákazníci často robia pred objednaním garážových brán?

Podľa môjho názoru je takmer nemožné objednať garážovú bránu nesprávne, pretože počas konzultácie je odborník overí miesto montáže a možnosti. Predpokladajme však, že niekto si garážovú bránu nainštaluje doma sám. V takom prípade by som vám odporučil, aby ste najprv skontrolovali steny… zistite, či nie sú zakrivené, ak áno, tak aká je veľká ich krivosť, je dôležité nechať na každej strane dostatok priestoru na inštaláciu t.j. 15cm/strana. Nad otvorom musí byť minimálne 12 centimetrov, samozrejme, čím viac, tým lepšie. Skrátka, najprv skontrolujte stav stien.

 

  1. Prečo sú sekčné garážové brány tiež obľúbené, aké sú jej výhody?

Odpoveď je jednoduchá… majú dobré tepelnoizolačné vlastnosti, v garáži zaberajú málo miesta a ponúkajú moderný vzhľad. Pozrime sa na ne trochu podrobnejšie:

Ich tepelná izolácia je veľmi dobrá. Medzi dvoma plechmi je zvyčajne 40 mm izolácie, ale niektorí výrobcovia predávajú až 65 mm izolácie (to neplatí však pre všetky typy garážových brán).

Keďže sa lamely posúvajú v koľajniciach v strope, pri otvorení alebo zatvorení nezasahujú do vášho každodenného priestoru.

A z hľadiska dizajnu je jednoducho krásny, na tom neni čo vysvetľovať.

 

P.S.: Odporúčam vám, aby ste si pred objednaním nechali miesto montáže skontrolovať odborníkom, pretože ten už bude zo skúseností poznať možné problémy, na ktoré by vás mohol upozorniť, a na základe toho by ste mohli nájsť spoločné riešenie.

 

https://www.daibau.sk/clanok/642/sekcne_garazove_brany_-_najpraktickejsie_riesenie#tpt-brany

KONTAKTYChcete sa dozvedieť viac?
Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať, radi vám pomôžeme.
NAŠE LOKALITYKde nás nájdete?
https://www.tptbrany.sk/wp-content/uploads/2021/06/terkep-1.png
SPOJTE SA S NAMISociálne siete
Zdieľajte svoje skúsenosti aj s ostatnými.
KONTAKTYChcete sa dozvedieť viac?
Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať, radi vám pomôžeme.
NAŠE LOKALITYKde nás nájdete?
https://www.tptbrany.sk/wp-content/uploads/2021/06/terkep-1.png
INFORMÁCIEO nás
SPOJTE SA S NAMISociálne siete
Zdieľajte svoje skúsenosti aj s ostatnými.